Prodej nemovitosti

Specializuji se na kompletní služby pro prodej nemovitosti. Zařídím pro Vás vše od přípravy nemovitosti až po přepis energií. Samozřejmostí při prodeji jsou následující služby:

 

Home staging (zútulnění)

Nafocení a video nemovitosti

Marketing nemovitosti

Právní úkony

Převod nemovitosti a peněz

Předání nemovitosti

Přepis energií a vyřízení daně

Základní kroky k prodeji nemovitosti

Nezávazná schůzka

Nejprve nezávazně proberme, jak mohu pomoci právě Vám, můžeme zajít na kávu nebo si zavolat online. Kontaktujte mně na emailu svetlana@svetrealit.cz nebo použijte kontaktní formulář v záložce kontakt.

Tržní odhad ceny nemovitosti

Nejprve pro Vás zpracuji tržní odhad hodnoty Vaší nemovitosti a prověřím právní stav nemovitosti. Pro výpočet tržní ceny jsou použity hodnoty dříve prodaných nemovitostí v lokalitě, nemovitosti v aktuální nabídce a znalost aktuální situace na trhu. Jakmile se rozhodnete pro spolupráci se mnou, podepíšeme smlouvu o zastupování a prodej může začít.

Využijte přípravu nemovitosti

Před samotným prodejem zvažte, zda si nechat Vaši nemovitost připravit na prodej, díky tomu můžete získat až několik stovek tisíc korun navíc. Doplňková služba „Příprava nemovitosti“ zahrnuje například vyklízení, opravy či úpravy na míru Vaší nemovitosti, kompletní úklid a úpravy zeleně.

Home staging

Home staging je designová úprava prostoru, která ho zútulní, například pomocí použití bytových doplňků a změny dispozic nábytku. Nemovitost bude vypadat atraktivněji a podle průzkumu může zaujmout až o 50% více potenciálních zájemců. Tato služba je pro mně samozřejmostí, protože každé nemovitosti prospěje zútulnění, které pomůže zvýšit její hodnotu.

Půdorys, Fotografie, Video

Po zútulnění a přípravě nemovitosti, zajistím vytvoření 3D půdorysu, díky kterému si mohou zájemci lépe představit uspořádání místností. Dále vytvořím profesionální fotografie a také video prohlídku, což jsou klíčové prvky pro marketing nemovitosti a přilákají větší množství relevantních zájemců.

Marketing nemovitosti

Díky marketingové propagaci nemovitosti dokážeme zvýšit počet lidí, kteří se o ní dozví a zajistit tak více zájemců. Máme moderní přístup k marketingu, vytvoříme Vám vlastní webovou stránku s fotkami a informacemi pro zájemce na našem webu a realitních serverech. Dále umístíme placenou reklamu na Facebook a další upoutávky na Youtube a Linkedin. Používáme reklamu v lokalitě pomocí venkovních plachet a také je možné použít inzerci v tisku.

Hledání zájemců a prezentace

Prodej nemovitosti bude pro Vás bezstarostný, protože se postarám o celou obchodní stránku. Naleznu potencionální zájemce, zajistím prezentaci a organizaci prohlídek. Postarám se o veškerou komunikaci se zájemci a vyjednám maximální možnou cenu. Pro zajištění bezpečí transakce jsou zájemci prověřování v insolvenčním a exekučním registru.

 

Právní úkony

Bezpečí celé transakce zajišťují zkušení právníci. Mají na starosti tvorbu veškeré smluvní dokumentace, jako je rezervační smlouva, smlouva o smlouvě budoucí kupní, kupní smlouva a smlouva o dílo. Zároveň tito renomovaní advokáti zajišťují advokátní úschovu kupní ceny.

Převod nemovitosti a peněz

Jakmile jsou naplněny podmínky kupní smlouvy, právník podá dokumenty na katastr nemovitostí a po zápisu nového vlastníka právník uvolní kupní cenu z advokátní úschovy prodávajícím.

Předání nemovitosti

Noví majitelé obdrží spolu s klíči také průkaz energetické náročnosti budov. Zajištuji předání nemovitosti včetně předávacího protokolu. Jako poděkování za spolupráci obdržíte malý dárek.

Přepis energií, Daň z nemovitosti

Po úspěšném prodeji vám pomohu s daňovým přiznáním, přepisem energií na nového vlastníka.